Zwierzak na wakacjach. O czym należy pamiętać?
Podróżowanie ze zwierzętami staje się coraz popularniejsze. Na letni urlop wraz z czworonożnym pupilem wyjeżdża 65 proc. Polaków, zwłaszcza młodych, poniżej 34. roku życia. Zabierając psa lub kota na urlop, warto pamiętać o tym, że zwierzak musi zostać zaszczepiony, odrobaczony i zachipowany. Niezbędne jest także zapewnienie mu odpowiednich warunków transportu. Eksperci podkreślają też, że nie każdy czworonóg będzie zadowolony z wyjazdu – podróż sprawi radość psu, dla kota może się stać traumatycznym doświadczeniem.
Djerba - słońce, rozrywka i kulturowa mozaika
Niemal zupełnie płaska wyspa u wybrzeży tunezyjskiej Afryki to od dawna raj dla wszystkich, którzy szukają spokoju, relaksu i mnóstwa słońca, a równocześnie miejsce, w którym spotkać można obok siebie różne kultury, religie i obyczaje. Jeśli dodać do tego wiele możliwości różnorodnej rozrywki Djerba jawi się jako turystyczny raj - pradziewa "wyspa marzeń".
Boże Narodzenie inaczej. Nie tylko przy stole?
Wielu z nas nie wyobraża sobie zbliżających się świąt bez suto zastawionego stołu, od którego praktycznie się nie odchodzi. Zdecydowana większość Polaków właśnie w ten sposób spędzi święta. Z każdym rokiem jednak zaczynamy chętniej szukać alternatyw spędzania świąt – w minionym roku 7 procent z nas spędziło Boże Narodzenie na zagranicznej wycieczce.
Jesienno-zimowa pogoda w naszym kraju nie sprzyja naszemu dobremu nastrojowi. Nic dziwnego: dni stają się coraz krótsze, jest zimno, często pada deszcz i nie mamy na nic ochoty. Nie bez powodu lekarze mówią o tzw. depresji sezonowej, czyli spadku nastroju, który dotyka nas właśnie jesienią i zimą. Wyjazd właśnie o tej porze roku może być znakomitym lekarstwem na chandrę. Wciąż znajdziemy wiele miejsc, gdzie nadal jest ciepło i słonecznie. W dodatku, po sezonie nie ma tłumów turystów w kurortach i możemy w spokoju cieszyć się wypoczynkiem.
Zagraniczne wakacje Polaków 2017. Pierwsze podsumowanie
Coraz mocniejsza pozycja Grecji na liście ulubionych kierunków, duży wzrost sprzedaży wycieczek do Bułgarii i Egiptu, coraz większa liczba wcześniejszych rezerwacji i niegasnąca popularność opcji all inclusive – to obraz trendów w zorganizowanych wyjazdach letnich Polaków, wyłaniający się z raportu Polskiej Izby Turystyki.
Tunezja - Afryka dla początkujących
Kto w dzieciństwie i młodości nie marzył o tym, żeby zobaczyć Czarny Ląd, opisywany przez Sienkiewicza, Szklarskiego czy Blixen? Czy współczesna Tunezja może stać się spełnieniem tych marzeń?
Ukraina na wakacje. Jaremcze - Perła Karpat
Huculszczyzna to region w zachodniej części Ukrainy w obrębie Karpat Wschodnich. Obszar ten obejmuje nie tylko górski klin pomiędzy Bukowiną i Zakarpaciem, ale także wsie Zakarpacia na wschód od doliny Cisy i okolice Putyły na Bukowinie. Odrębność kulturowa Hucułów oraz unikatowe walory tutejszego krajobrazu stanowią o atrakcyjności turystycznej tych okolic. Olbrzymie obszary prawie dziewiczej przyrody są w takiej skali ewenementem we współczesnej Europie.
6 najtańszych kierunków na długie weekendy 2017
Niektórzy jeszcze ciągle na majówce, a przed nami też długi weekend czerwcowy i sierpniowy. Chcąc spędzić jeden z nich za granicą najlepiej upolować ofertę last minute i wybrać jeden z tegorocznych najtańszych kierunków. Co ciekawe, nie jest to popularna dotychczas Grecja.
Wypoczynek jesienią? Czas na SPA&Wellness!
Teoretycznie mamy co najmniej 700 powodów, aby właśnie teraz rozpocząć, przedłużyć nasze wakacje lub zregenerować się po tych, które dla części z nas niestety się kończą. W praktyce jest ich ponad 300, ale tych z usługami, których jakość pozostanie nam w pamięci na dłużej jest lekko ponad 100. Obiekty, centra, hotele SPA&Wellness. Nie taka nowa, ale jakże dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej turystyki. Atrakcyjna, szeroko dostępna alternatywa dla uzdrowisk i sanatoriów. W ciągu jednej dekady Polska stała się prawdziwym środkowo-europejskim specjalistą od relaksu, regeneracji, zdrowego żywienia, ruchu, harmonii i powrotu do natury.
Wyjazd wakacyjny a ryzyko terrorystyczne
Co piąty Polak obawia się ataku terrorystycznego lub zamachu podczas podróży. Za granicę chcemy wyjeżdżać tam, gdzie jest bezpiecznie. W czasie zwiększonego ryzyka terroryzmem należy unikać miejsc, do których Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyprawy. Ubezpieczyciel może odmówić wtedy wypłaty odszkodowania.